14 Грудня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Колись хотіла виїхати за кордон, тепер своє місто називає раєм. Юліана Красник презентувала видання про Старий Самбір

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Під кінець 2021 року в Старому Самборі відбулася гарна культурно-просвітницька подія. Молода дослідниця Юліана Ярема-Красник презентувала власне видання «Стара Самбірляндія» – краєзнавче дослідження, над яким працювала 10 років.

Затишна атмосфера, поціновувачі творчості, вдало продуманий сценарій – все це збагатило присутніх на події жителів древнього міста над Дністром.

Провели презентацію працівниці Старосамбірської публічної бібліотеки, модераторкою події була Уляна Матяш.

Надія Копач, вчителька Старосамбірської школи №1, разом з учнями підготувала тематичну поетичну й пісенну програму, в основу якої лягли віршовані твори місцевих авторів про Старий Самбір – на слова Івана Фідика, Андрія Дякуна, Оксани Вовчко.

Поблагословив подію та авторку на невтомну працю отець-декан Михайло Николин.
Сама ж Юліана у цікавому виступі розповіла, як народилася ідея досліджувати історію про рідне місто, з чого почала роботу, як працювала, хто надихав і допомагав. Колись у школі Оксана Дрозд скерувала учнів до бібліотеки. В «Історії міст і сіл…» Юліана вперше побачила кілька речень про Старий Самбір. Як же захоплено сприйняла цю інформацію. Про її місто десь написано!.. Згодом були завдання у виші й власні дослідження, але ж і праць, звідки можна черпати інформацію обмаль. Хтось обходиться тим, що є, але якщо людина покликана зробити таку унікальну річ, то краплиночки інформації приведуть її до такої приємної для усіх події – гарного і змістовного видання.

420 сторінок – це маленька дещиця того, що можна сказати про Старий Самбір. Насправді, досліджуючи факти, довідуючись про події з минулого, торкаючись до документів, розумію, що питань, на які треба відповісти, стає ще більше. І після мого дослідження треба ставити кому або три крапки“, – каже авторка. Ідейним натхненником у Юліани був Олександр Глінка, також дослідник Старого Самбора.

Рецензував книжку Михайло Кріль, автор численних краєзнавчих досліджень. Він високо оцінив роботу Юліани та назвав її «путівником міста».

До слова, ця гарна подія відбулася наприкінці року, в якому відзначали 950-річчя першої писемної згадки про Старий Самбір.

Своїм містом Юліана пишається і любить його:
Колись і я хотіла виїхати звідси, бути, “як білі люди”, але серцем відчула, що рай там – де ти живеш. А для мене це Старий Самбір“.

Завершення події було оригінальним: майстер-клас з пісенності від Надії Копач. Усі спільно виконали гімн про Старий Самбір на слова Івана Фідика та музику Юліана Пукшина, а від Юліани Яреми отримали цукерки.

Подячне слово для іменинниці події сказав отець Михайло Николин, а спеціалістка гуманітарного відділу Старосамбірської міської ради Наталія Васурчак подякувала дослідниці міста. вручивши квіти.

Ваш Голос Прикарпаття