28 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Інформаційний  самозахист:  у Старому  Самборі провели тренінг з медіаграмотності

Поширити

Ми живемо у світі, де технології розвиваються надзвичайно стрімко. І це плюс. Але в інформаційному потоці дуже й дуже багато зайвого і такого, що шкодить конкретній людині окремо і суспільству загалом – це мінус.  Як споживати інформацію, щоб вона не шкодила, як зрозуміти, що нами маніпулюють чи нас дезінформують, як перевірити чи інформація є правдивою – це та багато іншого довідались учасники тренінгу «10 правил, які врятують вас в інформаційному океані».

Подія відбулася 1 лютого у Старосамбірській публічній бібліотеці. Слухачами були жителі міста та працівники бібліотек та народних домів Старосамбірської  громади. Спікерка – Марія Оринчак, лідерка Львівського клубу медіаграмотності.

Відкрила подію директорка Старосамбірської публічної бібліотеки Людмила Сольчаник, наголосивши, що такі знання у нашій сучасності дуже актуальні та запросила колег бути максимально активними, щоб знати, як  критично оцінювати інформацію, аби вона не шкодила.

У ході заняття тренерка Марія Оринчак «прокачала» навички критичного сприйняття медіаконтенту, вміння розрізняти фейки, судження та пропаганду, а також засоби протидії маніпуляціям та інші цікаві теми.

Двогодинний захід пройшов, як кажуть «на ура», а знаннями учасники будуть ділитися і з близькими.

На завершення здобуті знання учасники тренінгу мали можливість закріпити у практичних вправах. Найкраще опанували матеріал трійка переможців: Назар Титар, Мар’яна Кравець та Юліана Красник.

«Захід мені дуже сподобався, було цікаво, динамічно і доступно. Головне правило, яке беру з собою, будь-яку інформацію треба піддавати сумніву», – ділиться враженнями Ольга Вороблевська.

Ми попросили Марію Оринчак підсумувати найосновніші поради з медіаспоживання для наших читачів:

«Правило №1: Практикуйте інформаційну гігієну: уникайте сайти-сміттярки, заголовки-віруси, ботів й тролів.

Правило №2: Приручіть свої емоції. Гніваєтеся? Зрозумійте, чому. Ви в захваті? Знайдіть причину.

Правило №3. Сприймайте інформацію як шлях до кращих рішень.

Правило № 4. Не шукайте винних – шукайте те, що ви можете змінити.

Правило №5. Будьте уважні до підробок, але вірте в справжність».

Доповнимо, ця ініціатива стала можливою завдяки підтримці Національного проєкту з медіаграмотності Фільтр

Ваш Голос Прикарпаття