20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

І без дров, і без грошей: будьте пильні, шахраї не дрімають

Поширити

Звернення громадян до поліції щодо кібершахрайства почастішали. На жаль, людей, які довірять свої дані невідомим особам, не так і мало. Згідно інформації Самбірського відділу поліції, серед найпоширеніших схем зловмисників залишаються – покупка товару в Інтернеті, банківські картки та схема “ваш родич у біді”.

Для прикладу поліцейські наводять декілька випадків.

“10 серпня звернувся мешканець одного зі сіл Самбірського району з тим, що знайшов оголошення про продаж дров. За них він наперед перерахував грошові кошти в сумі 6400 на картковий рахунок”.

“Мешканка одного з міст Самбірського району розповіла про те, що невідома особа зламала її особисту сторінку Telegram-каналу та здійснювала розсилку СМС-повідомлень всім її контактам з проханням позичити гроші в сумі 10 000 гривень та перерахувати на визначений рахунок, який їй не належить. В результаті дві жінки перерахували кошти на визначений рахунок”.

“Жителька м. Самбір отримала СМС незрозумілого змісту, перейшла за посиланням, яке було в повідомленні та ввела дані своєї картки. Відтак, з її картки знято кошти в сумі 7200 гривень”.

Поліцейські вкотре наголошують в жодному випадку не повідомляти по телефону ніяких банківських даних невідомим особам.

Пам’ятайте, жоден банківський працівник по телефону не має права вимагати реквізитів вашого банківського рахунку чи картки.

Якщо до вас телефонують із застереженням, що карточка заблокована та просять назвати реквізити картки, в тому числі пін-код, СRV-код чи код із СМС, – не робіть цього. Просто перервіть зв’язок та особисто відвідайте найближче відділення банку щоб з’ясувати обставини. Адже це телефонують шахраї.

Не перераховуйте гроші наперед за товар навіть у мінімальних розмірах. Ретельно вивчайте усю інформацію про продавця, інтернет-магазин. Шукайте відгуки інших клієнтів в Інтернеті. Не виключено, що хтось вже став жертвою шахрая і попереджає інших про це. Якщо є можливість, зустрічайтеся з продавцем чи покупцем особисто.

Також, у разі купівлі чи продажу товару через мережу ОЛХ, не повідомляйте незнайомцям зайвої особистої інформації. За можливості, переказуйте гроші вже після отримання товару на пунктах служби доставки або в поштовому відділенні.

Ваш Голос Прикарпаття