17 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Дуже важливо триматися разом: як переживають війну люди з інвалідністю

Поширити

Сьогодні заручниками війни є практично всі українці. Звісно, що перш за все ті, які в гарячих точках. Однак і в тилу на особливості життя різних людей впливає війна. Та є особлива категорія населення – які й без того в Україні мали власний фронт. Вони щоденно долали виклики, які пов’язані з їхнім здоров’ям. Мова йде про осіб з інвалідністю.

Про це говоримо з керівницею громадської організації для людей з інвалідністю Галиною Литвак.

«На 2022 рік ми мали затверджену програму заходів для нашої організації, однак у нас, як і в усіх українців, все змінилося після 24 лютого. Та опустити руки ніхто не має права. З самого початку повномасштабного вторгнення ми тримаємося разом. Разом з усім українством у нашій державі. Задля перемоги. Та разом, щоб долати і наші особисті виклики», – розповідає пані Галина.

До організації належить 137 людей з інвалідністю з чотирьох громад – Старосамбірської, Хирівської, Добромильської, Стрілківської. Серед них є дорослі й діти. Є 4 родини, яким особливо важко. У них діти харчуються через зонд. А це дуже дорого. Окрім того, війна – це страх та емоційне виснаження. Тому для людей, яким і до війни нелегко, дуже важливо триматися разом.

«Всі розуміємо, що зараз, в першу чергу, треба думати про військових. Але разом з тим нам приємно, що і про нас не забувають. Отримали допомогу від Старосамбірської громади. До речі, коли її розприділяли між нашими людьми, то не ділили, хто з якої громади. В основному, це була постільна білизна, подушки, засоби гігієни. Бували випадки, коли я шукала машину і до наших спілчан, які прикуті до ліжка, везла певну допомогу. Повірте, це для людей дуже важливо», – продовжує Галина Литвак.

Жінка налагодила співпрацю з благодійними організаціями, які допомагають з медикаментами, засобами гігієни й частково продуктами. Також не менш потрібна для людей з інвалідністю й емоційна атмосфера. Про неї керівниця також подбала.

«Ми постійно на зв’язку. Особливо з дітьми спілки. До різних тематичних свят записуємо відеоролики. Монтуємо і публікуємо у Фейсбуці. Це, насправді, дуже піднімає настрій. Так ми вітали з Великоднем, з Днем матері, з Днем вишиванки. А коли 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, мали зустріч «наживо», то взагалі радості дітей не було меж. У них сяяли очі. Спілкування, ігри, участь в майстеркласі – все це було потрібно для емоційного здоров’я дітей нашої громадської організації», – веде далі жінка.

Варто зазначити, що й самі родини, в яких проживають люди з інвалідністю, долучаються до перемоги.

Знаєте, важко всім. Однак і ми, попри свої біди, умудряємося долучитися до перемоги своєю лептою. Серед наших членів асоціації є у родинах люди, які боронять Україну. Знаходимо спосіб бути корисними у нашій перемозі. Ми такі – українці”, – каже Галина Литвак.

Незаперечною є істина, коли ти з друзями, то радість стає удвічі більшою, а біль, сум чи розпач – удвічі меншим. Так образно можна сказати про громадську організацію «Старосамбірська організація для осіб з інвалідністю ЛОА ВО СОІУ». Втім, якщо з числа людей громад Старосамбірщини є такі, хто хотів би разом долати виклики пов’язані з війною чи власним здоров’ям, то ця дружня команда готова надати плече підтримки. Контактувати з керівницею ГО Галиною Литвак можна за телефоном: 0983831454.

Ваш Голос Прикарпаття