25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Андріян Панкулич, фельдшер зі Старого Самбора, прийняв пологи у швидкій

Поширити

Андріяну Панкуличу, 20-річному фельдшеру з медицини невідкладних станів пункту базування «Добромиль», випала особлива місія – йому довелося допомогти народитися хлопчикові по дорозі до пологового, прямо в автомобілі «швидкої». Немовля та мама здорові! А хлопчик, побачивши світ Божий, посміхнувся Андріянові. Про це написали на сторінці   Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Виклик «пологи» надійшов на робочий планшет фельдшера пізно ввечері. Коли він з водієм приїхав на виклик у село, у жінки вже почалися перейми.

У Старому Самборі, де жінка стояла на обліку, їй саме на цей час поставили термін пологів. Та жінка не поїхала до пологового, бо не було жодних ознак, що вона саме цього дня буде народжувати. Перейми почалися раптово.

Жінку на ношах занесли у «швидку», сподіваючись довести до пологового. Але дорогою фельдшер помітив, що час між переймами зменшується – щодві хвилини, кожні півтори. І зрозумів, що до пологового довести не встигнуть.

«Телефоную в ОДВ черговому відповідальному лікарю, нехай дадуть лікарську бригаду на підмогу.  Я сам, досвіду приймати пологи в мене не було, та й де б він узявся – мені, як пишуть лікарі в своїх картках, повних 20 років. Треба перестрахуватися. Диспетчер одразу організувала бригаду зі Старого Самбора – вони їхали мені назустріч», — ділиться Андріян.

Доїжджаючи до Добромиля, фельдшер помітив, що пологи почнуться з хвилини на хвилину.

«Кажу водієві, давай на наш пункт базування – там принаймні колега фельдшер Зорян чергує, вже не сам буду. Тільки заїхали в Добромиль,  міряю породіллі тиск, як відійшли навколоплідні води. Ну що ж, народжуємо. Очі в жінки перелякані, нічого, справимось! Водій побіг за колегою, я дію за протоколом», – розповів Андріан.

Дитинка народилася дуже швидко. Як на перший раз, зізнається медик, то як на замовлення.

«То такі емоції, я вам скажу! Не передати. Якраз прийшов фельдшер, ми наклали затискачі, перерізали пуповину. Зробили новонародженому хлопчику первинний туалет. Дитину оцінили – малюк повністю здоровий. І перше, що зробив на цьому світі хлопчик – то почав усміхатися! Усмішка і рефлекс смоктання. Ми були такі щасливі», — радіє молодий фельдшер.

Лікарська бригада похвалила дії фельдшера і доставила маму й дитятко до Старого Самбора.

«51 сантиметр, три кілограми. Здоровий хлопчик», – сказала акушерка стаціонарного відділення. І ми такі на крилах поїхали на свою підстанцію і до ранку ділились емоціями та фантазували, яким дужим, розумним та щасливим виросте цей малюк», — вірить Андріян.

У Старому Самборі дуже пишаються професійною вправністю, компетенцією та організованістю Андріяна і радіють за хлопця, адже він відповідальний і сумлінний й в усіх сферах життя.

Головна світлина ілюстративна

Ваш Голос Прикарпаття