Старосамбірська громада шукає чуйні та відповідальні сім’ї, які готові подарувати тепло та затишок дітям, що тимчасово опинилися у складних життєвих обставинах.
Сімейний патронат – це альтернативна форма виховання дітей, де вони на певний час проживають у люблячій сім’ї патронатного вихователя, а не в інтернаті. Це шанс для дитини відчути атмосферу домашнього затишку, отримати необхідну турботу та підтримку, а також шанс для її рідних подолати складні життєві обставини та знову возз’єднатися з сім’єю. Щоб зрозуміти деталі цієї справи, спілкуємося з головним спеціалістом служби у справах дітей Старосамбірської міської ради Романом Микуляком.
Хто може стати патронатною сім’єю?
- Найперше людина, яка керується щирим бажанням допомогти та створити атмосферу любові та підтримки для дитини, якій важко. Можуть бути чи сімейні пари, чи одинокі особи, люди без дітей або з дорослими дітьми. Важливо мати вільний час, терпіння, відповідальність, а також готовність до співпраці з фахівцями служб у справах дітей.
Які переваги сімейного патронату?
- Ви даруєте дитині шанс на щасливе дитинство в люблячій сім’ї. Допомагаєте їй подолати травми та труднощі. Отримуєте підтримку та допомогу від фахівців служб у справах дітей. Маєте можливість з часом стати прийомними батьками для дитини, з якою ви вже налагодили зв’язок.
Як стати патронатною сім’єю?
- Відчути, що маєте достатньо відповідальності для цієї благородної справи. Як на мене, її треба розцінювати, як місію, а тоді вже роботу. Сімейний патронат – це різновид тимчасової зайнятості, оскільки здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя, а відповідно зараховується до стажу. Крім того, за свою роботу патронатний вихователь щомісяця отримує грошове забезпечення, соціальну допомогу на утримання та виховання дитини. Тих, хто прийняв рішення стати патронатними вихователями, скеровуємо на навчання.
Які саме діти можуть потрапити до патронатної сім’ї?
- До патронатної сім’ї може бути направлена дитина, батьки якої ухиляються від виконання батьківських обов’язків; дитина, яка зазнала насильства у сім’ї, у разі, якщо родина, в якій перебуває дитина, зазнала певних побутових складнощів (це окремі ситуації, що несуть загрозу життю та здоров’ю дитини, проблеми зі здоров’ям у батьків, побутові проблеми у сім’ї). Хочу загострити увагу, що патронатна сім’я – можливість для тимчасового перебування для дітей різного віку (навіть для грудних немовлят), які потрапили у складні життєві обставини. Як приклад, це можуть бути, раптова хвороба або загострення хронічних захворювань у мами, яка немає родичів, бабусь чи дідусів, на яких можна тимчасово покласти обов’язки виховання дитини. Теж ж саме можна сказати і про якісь раптові нещастя – згоріла хата, стихійне лихо тощо. Патронатна сім’я візьме на себе тимчасову турботу про дитину, яка втратила когось із батьків або ж у випадку залежності батьків від алкоголю чи наркотиків дитина не отримує належного догляду і виховання.
За детальнішою інформацією звертайтесь до Старосамбірської міської ради, 103 каб.
Ще у цій категорії
Сім місяців вважали безвісти зниклим: на війні загинув Степан Кіяк з Великої Лінини
На війні загинув Степан Созанський з Волі: Учитель, Патріот, Герой
ФАПи Львівщини отримали медичні сумки від «Контінентал»