18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

70 дітей на Старосамбірщині захворіли на Covid. Серед них одне немовля

Поширити

Вкрай загострилася епідситуація зі захворюванності на коронавірусне захворювання. Загалом, за останню добу, 24 жовтня, в Україні майже 15 тисяч людей захворіли на Covid.

Про епідситуацію на Старосамбірщині говоримо з лікарем-епідеміологом Старосамсбірського лабораторного центру Володимиром Терлецьким.

«Офіційно на теренах колишнього Старосамбірського району, а тепер 4 громад – Добромильської, Хирівської, Старосамбірської, Стрілківської – з початку епідемії зареєстровано 1695 випадків коронавірусного захворювання, 53 хворих померли, в т.ч. 30 жінок і 23 чоловіки“, – каже лікар.

Найбільше хворіли у містах Старому Самборі – 306, Добромилі- 125, Хирові – 83, смт. Нижанковичі – 68, с.Стрілки – 58, Міженець – 53, Торчиновичі – 40, по декілька десятків випадків реєструвалися в селах  Морозовині, Великій Сушиці, Гуманеці, Городовичах, Волі, Верхньому Лужку, Княжполі, Кобло, Созані, Спасі, Страшевичах, Старій Солі, Тершові, Стрільбичах, Ясениці-Замковій, Дроздовичах та інш.  

Серед хворих на Covid 1028 жінок та 667 чоловіків. Найбільше випадків 52,0% реєструвалося серед осіб вікової групи 50-70 років.

17 випадків було серед дітей до 7 років, 52 випадки серед дітей до 17 років. 1 дитина до 1 року.

Основною причиною  поширення захворювання в районі було не дотримання громадянами карантинних заходів, самоізоляції хворих та контактних з хворими. Практично всі хворі, які померли, мали супутні звхворювання. Переважна більшість захворілих були не щеплені від коронавірусу.

За 9 місяців у Старосамбірській, Добромильській, Хирівській та Стрілківській громадах вакциновано від коронавірусу 9964 осіб, що становить 13,7%, в т.ч. на Старосамбірському щеплювальному пункті 5481 та Добромильському 4483 осіб. Серед імунізованих 5376 осіб  вакциною Файзер, 1847 осіб вакциною Короновак, 1515 Модерна, 1226 Астразенека.

«Щоб не допустити масового поширення захворювання необхідно суворо дотримуватися карантинних заходів, проявляти свідомість і самосвідомість щодо самоізоляції хворих та контактних з хворими. Забезпечити максимальне охоплення щепленнями населення, особливо в організованих колективах, осіб старшого віку, осіб з супутніми хворобами (цукровий діабет, серцевово-судинними, онкологічними захворюваннями, ожирінням, тощо. Адже щеплення оберігає людей від смерті та важкого протікання хвороби», – застерігає лікар-епідеміолог Володимир Терлецький.

Ваш Голос Прикарпаття