18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

«Він казав, що все буде добре…»: родичам полеглих Героїв вручили нагороди

Поширити

Тарас Зарицький з Нижанкович був хорошою людиною. Допомагав мамі по дому, дбав, піклувався, підтримував. У 2014 році добровольцем пішов до війська, бо вважав своїм обов’язком захищати Україну. Воював у складі Львівської 80 ОДШБ. Після повномасштабного вторгнення Тарас знову відправився на війну разом із львівськими десантниками. На жаль, його вбила росія. Цьогоріч Герою б виповнилось всього 30 років.

Тарас був зразковим військовослужбовцем. Про це впевнено кажуть його побратими. Для них його слово було законом. Військові були готові за ним йти в вогонь, і воду. Адже він був добрим командиром. Його слухали й поважали. Тарас загинув 15 грудня. Працював ворожий танк…

У вівторок, 30 грудня, до Старосамбірського територіального центру комплектування та соціальної підтримки приїхала мама Тараса Зарицького Ольга Євгенівна. Її син нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Майор Богдан Витрикуш, вручаючи нагрудний знак, подякував жінці за гідного сина й висловив слова співчуття й підтримки.

«Мій старший син зараз воює на Донеччині. Іноді телефонує, як має можливість, заспокоює й підтримує. Каже не хвилюватись, що все буде добре. І Тарас так казав. Він казав, що все буде добре…», – вмиваючись сльозами розповідає згорьована мати.

Також цього дня вручили медаль «Захиснику Вітчизни» батькові та сестрі полеглого на війні Павла Квасьного. Її мали б вручати Павлу ще за життя. Та в силу різних обставин, нагорода стала посмертною.

Нагадаємо,  Павло служив у 24 бригаді ім. Короля Данила. 27 квітня минулого року під час артилерійського обстрілу в населеному пункті Гірське отримав важке поранення. Там в той час був і брат Василь, який, незважаючи на обстріли, повернувся, аби забрати свого брата з поля бою. Обох братів лікували в госпіталі в Дніпрі. Врятувати життя Павла не вдалося, 11 травня помер у шпиталі. Похоронили 16 травня у рідному селі Трушевичі. Назавжди 36.

9 березня цього року родині полеглого вручили посмертно орден «За мужність» ІІІ ступеня.

Ваш Голос Прикарпаття