24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Неділю всіх святих у Биличах молитимуться за мир в Україні

Поширити

Щорічно в Неділю всіх святих уже впродовж трьох десятиріч люд Божий поспішає до відпустового місця із чудотворним джерелом – Билицької Богородиці. Молитовна відправа відбудеться і в неділю, 19 червня.

Цьогоріч будемо молитися за переможний мир в Україні та опіку Господню над нашими воїнами, родинами, які через війну втратили близьких, людей, яких з рідних домівок вигнала війна. Перед Чудотворною іконою Билицької Богородиці будемо просити у Матінки Божої заступництва для України, яка захищає весь цивілізований світ“, – каже настоятель Билицької святині отець Володимир Нестер.

Зазначимо, з сивої давнини переказують з покоління в покоління люди про випадок, коли пастухи випасали худобу пана з сусіднього до Билич села Чижки. Перед ними у надприродно довершеному сяйві з’явилася Матінка Божа. Біля ніг Богородиці відкрилося джерело, а з нього потік струмочок. Повернувшись додому, пастухи розказали про цю подію. Селяни зібралися разом і над джерелом побудували дерев’яну каплицю та поставили хреста біля самої води.

У сім’ї місцевого пана із Чижок, який володів цією землею, була незряча дочка. Вона зі служницею часто ходила до джерела та обмивала свої очі. Дівчина прозріла, а батько з вдячності почав прославляти Богородицю. Землю ж передав громаді для загального користування.

Існують й інші легенди про дивовижні зцілення у Биличах.

Настоятель святині, отець Володимир Нестер каже, що чудесні оздоровлення відбуваються і в наш час. Кілька років тому на парафії він завів «Книгу зцілень». Люди занотовують свої свідчення.

У 2022 році молитовні відправи служитимуть у суботу та неділю, 18 та 19 червня.

Ваш Голос Прикарпаття