Теоретично напад росії на Україну, на думку оскаженілих нелюдів, мав би налякати всіх українців. А практично – згуртував. Бо й у тих, хто на передовій, і в тих, хто в тилу, мета одна: перемогти ворога, здобути переможний мир. Доволі часто ми спостерігаємо різні волонтерські осередки, які працюють, аби нашим захисникам подарувати бодай частинку світла у ці складні для України часи. Розповімо одну з історій волонтерства.
Сьогодні ділимося досвідом громадської організації «Золоті літа», яку очолює Галина Скребцова.
Жінка працювала державним службовцем в Києві. Кілька років тому повернулася до Старого Самбора, своєї колиски, і старається, щоб дозвілля людей золотої пори було змістовним. Справою для душі стали давні танці – краков’як, полька, падеспан. Ворог вторгся на нашу землю – не до танців. У війну також не сидять, склавши руки. То що роблять?
«Нам пощастило жити далеко від війни, але ми тримаємо волонтерський, молитвоний фронт, наші чоловіки, татусі, сини воюють на передовій. У нас свої виклики і ми маємо також бути в строю. От ми об’єдналися в кулінарний батальйон. Ми зробили дорогим захисникам вітамінні «рафаелки». Смачні презенти, здорові та корисні. Бо ж війну кожен переживає болісно. Дивитися постійно новини – нестерпно боляче. Треба щось робити. А ще молитися, бо ця зброя також дуже потужна», – розповідає Галина Скребцова, яка об’єднала навколо себе жінок поважного віку.
Для цього пані Галина звернулася в Старосамбірську міську раду і отримала невиличку фінансову підтримку – 3500 гривень. Закупили продукти, деякі поприносили з дому, зустрілися у Старосамбірській бібліотеці, щоб працювати.
Доклали тепло рук, любов сердець, молитву. Результат – понад 30 кілограмів енергетичних смачних цукерок.
«Знаєте, у цій справі є дві корисні складові. Міський голова Ігор Трухим зрозумів ідею і дав можливість літнім людям бути соціально задіяними. З іншого боку – гроші воїнам не треба. Їм справді така вітамінна пожива потрібна», – каже жінка.
Готову продукцію віддали керівникові відділу соціального захисту Старосамбірської міської ради Івану Лисейку, який знає куди її скерувати.
Це вже друга така кулінарна гутірка літніх людей. У квітні виготовили 56 кілограмів цукерок. Голова громадської організації каже, що буде міркувати над черговою такою справою, бо користь від того мають захисники, а щастя люди, які виготовляють цукерки.
Пані Галина каже, що їхнім досвідом цікавилися інші волонтери. Тому радо ділиться рецептом:
У рівних пропорціях взяти сухофрукти: сушені яблука, груші, курагу, чорнослив, родзинки, додати горіхи і кунжут – перемолоти і заправити медом. Сформувати цукерки і обваляти в кунжут.
Ще у цій категорії
Сім місяців вважали безвісти зниклим: на війні загинув Степан Кіяк з Великої Лінини
На війні загинув Степан Созанський з Волі: Учитель, Патріот, Герой
ФАПи Львівщини отримали медичні сумки від «Контінентал»