21 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Старосамбірянин Микола Мартич знайшов найдорожчі гриби

Поширити

В понеділок, 13 червня, житель Старого Самбора Микола Мартич неподалік своєї оселі знайшов два дуже дорогі гриби – білі трюфеля. Вага обох – 200 грамів.

Чоловік каже, що три роки тому випадково знайшов такі на своєму обійсті, коли косив. Тепер щороку дивиться ці місцини і за сезон зриває з два-три рази.

«Є ще третій, але я залишив його, хай росте, щоб подивитися, яким буде.  Сьогодні говорив з мамою по телефоні, а вона спитала, чи дивився я вже чи виросло серце (так ще називають цей гриб), бо після ливневого дощу мали б прорізатися. Я пішов – є!», – розповідає Микола Мартич.

Пан Микола знає, що гриби ці дуже дорогі. Та продавати не збираються, хоча було б цікаво. Їх почистили, порізали і будуть споживати. Минулого року навіть пробували сушити. Кажуть, дуже оригінальний смак.

«Я колись в дитинстві в селі їх часто збирав, як і всі. У лісах Старосамбірщини цих грибів було дуже багато. Ну, раз тепер така цінність – то нам пощастило. Навіть ходити далеко не треба», -жартує Микола Мартич.

Втім, якщо промоніторити спеціальні сайти, ціна за 100 грам білого трюфеля на аукціонах Європи може сягати 300-400 євро.

Зазначимо, що трюфель цінний і як лікувальний засіб. Знижує ризик остеопорозу та анемії. Багатий на вітамін В. Використовують його і в косметології.

Ваш Голос Прикарпаття