27 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Посадовці Старосамбірської громади диктант написали на оцінку “добре”

Поширити

У вівторок, 9 листопада, у День української писемності та мови, за доброю традицією писали диктант української єдності. До загальнонаціонального заходу долучилися і працівники гуманітарного відділу Старосамбірської міської ради. Світлини опублікували на офіційній Фейсбук-сторінці.

Через Інтернет з платформ «Суспільного» вони писали «під диктовку» власний текст письменника Юрія Андруховича  «Слідом за пам’яттю».

Сьогодні, 11 листопада об 11.00 год., текст радіодиктанту оприлюднили на сайті «Українського радіо».

Через годину журналістка нашого сайту попросила одну з працівниць показати роботу.

«Я писала для себе, не відправляла.Чесно скажу, мені було важко, якась нечіткість слів була: чи то з технічних причин, чи так вимовляв письменник. Сьогодні прийду з роботи, дам мамі, щоб поставила мені оцінку. А взагалі, я в школі писала диктанти дуже добре. Така акція допомагає зрозуміти власний рівень знання української мови і підтягнутися до відмінного », – розповідає Наталія Васурчак, спеціалістка гуманітарного відділу, що відповідає за роботу з молоддю, туризм та спорт. На той час вона уже звірила свою роботу з опублікованим текстом і виправила червоною ручкою.

«Незпобожними»,  «в поза часі», «півжиття» – слова написані Наталією Васурчак, слід було писати «не з побожним», «в позачасі», «пів життя».

Не знаємо, яку оцінку поставить мама-вчителька державному службовцю Наталі, але ми за своїх чиновників не червоніли.

Бачили ми роботи й інших працівників. До прикладу, Марія Лешкович, виправивши червоною ручкою свої коми на тире у фрагменті тексу: «Бо кожне моє, як і моїх ровесників, літо минало – ні, пролітало, проносилося! – в парку, в його іноді аж до грудей високій траві»,  переконувала, що з такими авторськими знаками можна і не погоджуватися, що її коми теж доречні. Таки має рацію.

Радіодиктант – це своєрідний флешмоб, єднання навколо рідної мови. І писали його у різних куточках України та далеко за її межами. Ми охоче стали частинкою того єднання задля прослави рідної мови і закликаємо, щоб з кожним роком щоразу більше краян долучалися до акції “, – каже Марія Лешкович.

Ваш Голос Прикарпаття