18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Понад чотири мільйони на дрони: про ініціативу священників «Рідзвяні пташки»

Поширити

105 вертепів, 1259 учасників сьогодні, 13 січня,  заколядували у гірському селі  Мшанець Стрілківської громади «Там во Бахмуті».  І цей факт наймасовішого виконання цієї колядки увійде до Книги рекордів України.  Його зафіксували офіційні представники.  Одночасно з колядою зі  Мшанця колядували на Бахмутському напрямку воїни славної 80 ДШБ.

Це фінал акції «Різдвяні пташки», яку зініціювали священники УГКЦ Роман Гром та Іван Гальо.  Отець Роман служить у селі Мшанець, а отець Іван –  капелан 80 ДШБ.

Упродовж різдвяного часу у багатьох містах і селах колядували на дрони для 80 бригади.  Долучалися діти й дорослі, школи й садочки, колективи й установи, окремі люди, які підтримали ініціативу власною  пожертвою. Зірки у кольорах 80 ДШБ були впізнавані не лише на Самбірщині, Львівщині та Україні, а за межами держави, де проживають наші краяни.

Усі колективи, які зголосилися взяти участь, перед різдвяними святами отримали для колядування спеціальну різдвяну зірку в кольорах емблеми 80 бригади.

Від місцевого храму вертепи  колоною вирушили сюди, до мальовничої зимової місцини «Мшанецькі колиби», де панувала неймовірно потужна енергетика.  

Поблагословив подію владика Самбірсько-Дрогобицької єпархії Григорій Комар.

Настрій присутнім створювали  Вертеп на ходулях  від молодіжного театру “Gloria”, гурт “Самбірчани”, Віктор Винник і гурт «Мері»,  Vitaliia (Віталія Грицак) і гурт «ДикоBrass».

«Найбільша сила є тоді, коли ми разом. Я мрію про те, щоб закінчилася війна, щоб християнська молодь дуже швидко могла будувати державу, би не мала й гадки виїжджати з України. Би ми мали де заробляти кошти, щоб були робочі місця –  то є моя найбільша мрія», – сказав на завершення отець Роман Гром і подякував усім, хто цю справу робив разом.

Акція «Різдвяні пташки» – це не лише кошти на дрони, це суттєва моральна підтримка для воїнів.

«Ми з хлопцями тут розчулені… Дивимось на отих діточок, на всіх колядників, на їхні бажання Перемоги і миру, на оці пожертви – воно додає нам наснаги і впевненості! Ми через зум приєднувалися і спільно сьогодні тут, під Бахмутом, колядували оцю колядку… Віримо, що з Божою допомогою і з такою підтримкою наших українців ми зможемо перемогти ворога», – поділився враженнями з “ВГП” із фронту отець Іван Гальо.

Ваш Голос Прикарпаття