26 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

На Українській Кальварії освятять Хресну Дорогу

Поширити

У неділю 3 жовтня, відбудеться освячення Хресної дороги на Українській Кальварії. Хресний хід розпочнеться біля села Губичі Добромильської громади. Відтак лісовими стежкам йтимуть хресним ходом та молитимуться 14 стацій біля встановлених хрестів.

Хресна дорога на Українській Кальварії  має свою давню історію, якій сто літ. У 1921році на Пацлавській Кальварії з благословення Владики Йосафата Коцеловського були встановлені Хрести для Хресної Дороги, яку освятили у 1923 році.

«Під час насильницького депортування людей (операція “Вісла”) і Другої Світової війни ця Хресна Дорога була зруйнованою. Після того, як церква вийшла з підпілля, побожний люд хотів збиратися на молитву, то почали всі збиратися поблизу с. Губичі на тій частині відпустового комплексу, що залишився на українській території. В 1999 році о. Никодим Гуралюк ЧСВВ, вже на нашій Українській Кальварії, разом з людьми молилися Хресну Дорогу, та несли в руках 14 невеликих Хрестів, котрі вішали по деревах. А в 2000 році були встановлені та освячені на Хресному Шляху великі дерев’яні дубові Хрести. Жертводавцями тоді для цих Хрестів були навколишні парафії. Тобто кожна парафія мала свій Хрест», – розповідає факти з історії адміністратор відпустового місця “Українська Кальварія” отець Павло Гачан.

Ці Хрести так стояли дотепер, однак уже потребували оновлення. На парафії порадились з людьми, отримали благословення владик Ярослава Приріза та Григорія Комара та вирішили замінити Хрести.

«Я дякую Господу і людям, які своєю жертовною працею та коштами долучилися до відновлення Української Кальварії. Радіємо і можемо собі тільки уявити, як ця мрія наших предків, котрі приходили на Кальварію: бойків, лемків, гуцулів, тепер втілена і надалі розбудовується поблизу с.Губичі у цьому Прикарпатському Єрусалимі – Українській Кальварії», – каже священник.

Кожна з 14 стацій  належить певній родині. Зголосилися жертводавці з Губич, Княжполя, Нижанкович, Добромиля, Хирова. Ці люди  опікуватимуться стаціями з покоління в покоління.

«Бачимо, що незважаючи різного роду державні режими та випробування, є Боже Благословення, бо народ Божий прибігає в молитвах до страждаючого за нас Христа, щоб Він допоміг нам нести ті випробування, які маємо і був нашою підтримкою. Рівно ж, приходимо до страждальної Богородиці, Яка прославлена у Чудотворній Іконі Пацлавській, а копія Її є серед нас та оберігає нас Своїм Святим Покровом», – говорить отець Павло Гачан.

Духовна подія розпочнеться зустріччю прочан при вїзді в село Губичі біля могили ОУН-УПА о 13.45.

Відтак молільники пройдуть Хресною дророгою, молячись, як прийнято, 14 стацій. Опісля служитимуть Святу Божественну літургію у відпустовому храмі Матері Божої Пацлавської.

Ваш Голос Прикарпаття