18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Мама військового з Великосілля отримала орден, яким посмертно нагородили її сина

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Загиблого Героя Олега Павліша з Великосілля посмертно нагородили орденом  «За мужність» ІІІ ступеня.

Нагороду сьогодні, 27 лютого, вручили його матері Тетяні Павліш у першому відділі Самбірського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки або,  як ми звикли говорити, Старосамбірському військкоматі.

«Тетяно Петрівно, прийміть від нас слова підтримки і вдячності за Вашого Сина-Героя. На превеликий жаль, Ваш Олег  поповнив лави небесних. Прийміть нагороду за особисту мужність і самовіддані дії Олега, виявлені ним у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. Співчуваємо. Розуміємо.  І дякуємо», – сказав при врученні майор Богдан Витрикуш.

Мама, не приховуючи рясних сліз, притулила до грудей нагороду.

«Не маю жодних претензій до нікого. Я знаю, яким був мій Олег. Мамо, то мій обов’язок захищати Україну, тільки не знаю, як будете без мене, – казав син, коли виходив з хати», – з сумом розповідає пані Тетяна і додає, що рана розлуки зі сином болітиме її, поки живе на землі.

Олег Павліш служив у славній «залізній» 24 бригаді імені короля Данила. Отримав поранення  22 березня внаслідок бойового зіткнення та масового артилерійського обстрілу поблизу Попасної. Врятувати молоде життя не вдалося, 24 березня загинув у шпиталі. А хоронили Героя у Великосіллі 30 березня, у його день народження.  Своїх 38 років уже зустрів на небесах.

«Як нині, пригадую той день – 24 лютого,  Олег о 6 ранку уже виїхав з дому. Ще не було чутно вибухів у Калинові, з’явився на військкомат. Відтак поїхав додому за речами. А коли уже йшов до автобуса, ще раз повернувся і пообіцяв, що все буде добре. Він мав бойовий досвід, адже не залишився осторонь і у 2014 році. Він – учасник бойових дій на сході України, пройшов кілька ротацій в АТО. За це був нагороджений відзнакою Президента України. На жаль, ця нагорода посмертна…», –  розповідає працівниця військкомату Оксана Дицька.

…росія забирає у нас найдорожче – життя відданих Богу, рідним і Україні людей. Вони боролися за Державу і найвищі цінності. Вони обороняли і загинули за незалежність і свободу країни, де ростуть і народжуються діти, які повинні жити у вільній країні. Помста буде. ЗСУ продовжують героїчно воювати. Сержантом у ЗСУ служить й Ігор Павліш, брат Олега.

Ваш Голос Прикарпаття