18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

“Його смерть – біль, що не стихає”: сестра просить про присвоєння для брата звання Героя України (посмертно)

Поширити

Сестра полеглого воїна Василя Стефанка з Волошинова Тетяна на офіційному інтернет-представництві президента України зареєструвала петицію, аби її брату присвоїли звання Героя України (посмертно).

Василь Стефанко захищав Україну з 2015 року, тоді добровільно пішов в АТО. Коли почалося повномасштабне вторгнення, він знову пішов боронити Україну.  Служив у 24 окремій механізованій бригаді ім. короля Данила.

Загинув молодший сержант, командир відділення, поблизу населеного пункту Золоте внаслідок прямого попадання в бліндаж артилерійського снаряду. 18 травня 2022 року Василя провели в останню земну мандрівку.

«Восени 2022 року ми мали всією  родиною радіти. Адже у Василя була призначена дата весілля – 15 жовтня. Натомість навесні  2022 року ми плакали, брат загинув на війні. Його смерть для нас була як грім серед ясного неба. Був дуже доброю і світлою людиною.  Він, не задумуючись, міг, як кажуть, зняти з себе останню сорочку і віддати, завжди допомагав людям. Одним словом, був добряком. Був великою опорою для батьків, минуло уже 2 роки від моменту загибелі, але ні на грам не перестає боліти душа. Нам без нього дуже погано, він був нашою опорою і підтримкою», – з сумом і гордістю за брата продовжує сестра Тетяна.

У тексті петиції йдеться:

«Шановний Пане Президенте! Прошу Вас присвоїти звання Герой України (посмертно) моєму брату, хороброму захиснику нашої Батьківщини, молодшому сержанту, командиру мінометної батареї, 1-го механізованого батальйону військової частини А0998. Василь відважно виконував свій обов’язок громадянина України. До останнього подиху був вірним своїм побратимам та державі. Пожертвував собою заради мирного неба і перемоги».

До завершення дати підписання залишилось 10 днів. Зараз з необхідних 25 000 на сайті є 19 340 підписів.  Наша підтримка потрібна родині. Підписати текст можна тут: https://petition.president.gov.ua/petition/224418?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3sSVNwrMcqe8MUF_QYhowTjvEBT_ifS8zfcjQkDe5L0-eogSq3yVO-SI8_aem_7dRyNcGz5nqTl0COY5e6jA

Ваш Голос Прикарпаття