19 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Як змінився Старий Самбір за останні три роки

Поширити

Марія КУЗЬМИН

-Дуже люблю приїжджати у Старий Самбір. Щоразу місто дивує новинками, – ділиться враженнями пані Оксана з села Городовичі, наша читачка, що завітала  до редакції.

Ну так. Погодились ми. А самі вирішили, чому б не опублікувати фотопроєкт «Десятка  позитивних змін у Старому Самборі».

1. До невпізнаваності змінився сквер навпроти площі Ринок. Велика клумба, лавочки, тротуарчик. У народі він отримав назву: музичний сквер. Тут встановлені засаджені квітами ковані музичні інструменти: рояль, віолончель. У яких лиш селах чи містах не мають люди світлин з ними… Бо облюбували собі цю фотозону усі –  й ті, що живуть у Старому Самборі, й ті, що проїжджають, і ті, що приїжджають.

2. Ковані лавки зі знаками зодіаку. Вони стоять по колу. Їх 12, як і знаків зодіаку. До кінця літа тут би мав запрацювати і фонтан. Місце для нього відведене і облаштоване. Чудова локація для відпочинку. У передвечірній час теплими днями тут людно і атмосферно.

3. Вистелена бруківкою площа біля універмагу. Сьогодні – ніби нічого особливого.  А пригадувати ті калюжі – ой, страшно…

4. Дитячі майданчики. Їх 6.  На вулиці Богдана Сольчаника і Дністровій,  Гоголя та на площі Ринок, Степана Бандери та  Зарічній.

5. «Білий дім». Такий був і є у кожному районному центрі України. Але тепер  ці споруди ну дуже нагадують радянські часи. У Старому Самборі – не виняток. Але територія біля нього осучаснюється, озеленюється і стає комфортною зоною для тих, хто приходить до адмінбудівлі або просто гуляє у вільний час. Сподіваємось і до оновлення самої будівлі дійде черга.

6. Бруківка і кований паркан біля каплиці Івана Хрестителя на Посаді Долішній. Особливість цієї сакральної споруди в тому, що її 100 років тому освятив митрополит Андрей Шептицький. 

7. Фотозона в скверику, який став на літній період кінотеатром просто неба. Сюди тепер гуманітарний відділ Старосамбірської міської ради у літній час збирає дітлахів на перегляди мультфільмів.

8. Ліхтарі. Вони неймовірно красиві, особливо у вечірню пору.

9. Вулиці. Вони чисті, ошатні. Особливо затишною є центральна – Лева Галицького – квітуча і приємна.

10. Ялинка. Знаємо, літо не час, щоб про неї говорити. Але вона у Старому Самборі жива. Її посадили на площі Ринок, щоб не рубати щороку для новорічно-різдвяних свят. Прикрашали уже тричі.

Ваш Голос Прикарпаття