60 років! Це солідний вік. Такий ювілей відзначила Старосамбірська школа мистецтв. Скільки талановитих людей тут працювало і працює, скільки навчалося і навчається! І всі вони несуть нашу самобутність в українське суспільство та світ. Старосамбірська музична школа – це, образно кажучи, лабораторія співучих талантів. Тут діти розвивають вміння грати на музичних інструментах, а ще тут танцюють, малюють, опановують театральне мистецтво.
Отож, з нагоди цієї знаменної дати – 60-ти річчя школи мистецтв – у неділю, 26 листопада, у Старому Самборі відбулася непересічна подія.
Розпочалися урочисті заходи власне у Школі мистецтв, куди завітали Ірина Гаврилюк, директорка департаменту культури, національностей та релігій, керівник громади Ігор Трухим, начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Ігор Піхо. Тут за присутності директора мистецької школи Петра Капралика та педагогів презентували інтерактивний клас, який вдалося облаштувати за підтримки області та громади. Освятив приміщення та побажав плідної роботи педагогам і успішного навчання дітям отець Іван Білик.
У відремонтованому, світлому та сучасному кабінеті до непізнаваності змінилася атмосфера. Це клас музично-теоретичних дисциплін. У ньому ще пахне свіжою фарбою-лаком, на стіні прикріплена інтерактивна дошка, розмістили електронне фортепіано, активну акустичну систему, мікшерний пульт.
«Я бажаю цій школі процвітання. І хочу, щоб кожен клас такий був. Знаєте, приємно спостерігати, як громада швидкими темпами розвивається, і культура в тому числі. Власне, Старосамбірська засвідчує, що керівник громади попри перешкоди використовує усі можливості для розвитку. Миру нам і перемоги! Все решта зможемо», – наголосила у вітальному слові очільниця департаменту культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.
Священник, посадовці, педагоги на хвильку присіли за сучасні кольорові парти на новенькі стільці й пораділи, що вдалося зробити добру справу – оновити клас для дітей.
Зазначимо, що відкриття нового сучасного кабінету музично-теоретичних дисциплін у комунальному закладі “Старосамбірська школа мистецтв”, стало можливим завдяки реалізації проєкту «Створення сучасного кабінету музично-теоретичних дисциплін» при підтримці департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації. Проєкт фінансується з обласного бюджету у межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021 – 2025 роки.
«Сьогодні важливо інвестувати в молодь, в інтелект, в творчість, у всесторонній розвиток. І ми повинні це робити, бо це надійний фундамент нашого успішного майбутнього. Дякую обласній військовій адміністрації, департаменту культури, національностей та релігій за підтримку. Нехай нашим дітям тут буде добре», – наголосив очільник Старосамбірської громади Ігор Трухим.
Відтак в Центрі культури та дозвілля відбулася урочиста частина. На неї завітали відомі випускники школи, колеги з Добромильської школи мистецтв, директори фахових коледжів Дрогобича та Самбора. Вітань та приємних слів для дирекції та працівників мистецької школи було багато.
А гостя з області Ірина Гаврилюк, вітаючи, вручила колективу школи подяку від департаменту за високий професіоналізм і вагомий внесок у розвиток музично обдарованої молоді. Нагородив подяками достойних працівників культури і міський голова Ігор Трухим та начальник відділу Ігор Піхо, а також директор мистецької школи Петро Капралик.
Також серед почесних гостей був і уже добре знаний на Старосамбірщині Володимир Деркач. Людина, яка у розвиток культури вкладає багато власних коштів, співфінансуючи різноманітні проєкти по облаштуванню закладів культури, а їх у громаді, як ми уже не раз говорили, реалізували багато.
Зі сцени Народного дому цього дня лунало багато музики, пісень, мелодій. Ведучий заходу Тарас Плетеня поміж номерами концертної програми розповідав про історію цього навчального закладу крізь минуле й сьогодення.
А присутні з насолодою милувалися талантами нашого краю.
«Від мрії до успіху», – таке гасло має Старосамбірська школа мистецтв. І воно цілком логічне. Адже навіть останнім часом ми спостерігаємо скільки талановитих дітей своєю харизмою та творчою вправністю підкорюють серця глядачів, а також прискіпливі журі різних Всеукраїнських конкурсів.
Тож пишаємося нашими талантами! Несіть нашу автентику до людей, бо вона – неповторна!
Ще у цій категорії
У Великій Лінині попрощалися з невинно вбитим воїном Степаном Кіяком
Сім місяців вважали безвісти зниклим: на війні загинув Степан Кіяк з Великої Лінини
На війні загинув Степан Созанський з Волі: Учитель, Патріот, Герой