22 Листопада, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Кавовий живопис для Наталі Луць з Великої Лінини – душевний відпочинок

Поширити

Марія Кузьмин

35-річна Наталія Луць з Великої Лінини – художниця, що малює кавою. Про такий талант нашої краянки «Вашому Голосу Прикарпаття» розповіла місцева бібліотекарка Ольга Винар. Коли Велика Лінина наприкінці серпня відзначала День села, у бібліотеці влаштували персональну виставку художниці. Скажу відверто, про таке незвичне захоплення та вид мистецтва на наших теренах не доводилося чути, тому вирішила поспілкуватися з Наталею.

За професією Наталя модельєр-дизайнер легкого одягу. Одружена, виховує двох чарівних синів 4-річного Тимофія та 9-річного Назара.
Наталя зростала у родині талановитого майстра Василя Кальмука.

«Змалечку пам’ятаю, що я завжди любила спостерігати за роботою мого батька, який чудово малював та різьбив по дереві. А талант, знаєте, він дається Богом. І коли він у тобі б’є ключем, то і вилитися у щось має», – розповідає Наталя.

Два роки тому художниця побачила в Інтернеті різні творчі роботи розчинною кавою. Роздивлялася картини різних художників. Дуже захотіла й сама спробувати. Їй це сподобалося, а роботи показувала близьким, які підтримували. Малювання кавою – то одне з багатьох хобі, яке дуже полюбила. Кожну вільну годинку-дві присвячує цій творчості й називає це душевним відпочинком.

У творчому доробку Наталі Луць портрети, пейзажі, будинки, вулиці, тварини…
Є у неї і ракурси рідної Великої Лінини. Багато картин дарує рідним, близьким знайомим. Деякі вже продала. Ціна роботи залежить від розміру та кількості кави, яку використає. В основному від 400 гривень треба заплатити за картину з кави.

Для роботи використовує гранульовану каву, вона є дорогою, проте насиченість кольорами хороша. Щоб створити полотно, спершу робить накид простим олівцем, заварює каву в трьох тонах – від рідкої до сильно густої консистенції. Для роботи потрібен ще пензлик і чиста вода. Над картиною працює 1-2 тижні, щоденно працюючи 4-5 годин.

Це заняття Наталі подобається і вона планує вдосконалювати свою техніку в новому напрямку.
«Я добре розумію, що моє хобі не є поширеним і не всі його розуміють та сприймають. Зазвичай, про таких митців чути у Києві, Львові, не у нас (сміється). Однак серед усіх моїх занять воно найбільше припало мені до душі. А чому б ні? Чому б не має воно перерости у роботу», – розмірковує.


Картини Наталі пахнуть кавою, запах зберігають довгий час, навіть понад два роки. Аромат картин можна подовжити до безкінечності. Для цього достатньо тільки пензликом з водою пройтися малюнком. А взагалі художниця рекомендує картини тримати під склом.

Ваш Голос Прикарпаття