18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

За мир в Україні: людей запрошують на прощу зі Старої Солі до Лаврова

Поширити

У суботу, 9  вересня, відбудеться дванадцята  щорічна проща до Лаврівського Василіянського монастиря св. Онуфрія. Духовна хода приурочена 400-літтю жертовної мученицької смерті св. Йосафата Кунцевича та молитві за мир і перемогу України.

Як і щороку, прочани вирушать зі селища Стара Сіль до Лаврова – одного з найдавніших монастирів України. Вони пішки польовими та лісовими стежками пройдуть через села Стрільбичі, Біличі,  Волошиново. На цьому маршруті молитимуться у селах та капличках  на відправах, священники виголошуватимуть науки, а семінаристи співатимуть побожних пісень.

«З кожним роком число молільників більшає. Окрім наших місцевих, з нами є люди з різних міст і сіл не лише Львівщини. Цього року будемо молитися за всіх наших воїнів, які на фронті, за родини, які чекають своїх синів, чоловіків, батьків, за справедливий мир і відновлення України після війни. Бог бачить, Бог чує наші молитовні прохання, мусимо вірити і довіряти йому», – каже Микола Яким, один з організаторів прощі.

Чоловік розповідає, що за роки цієї прощі організатори вже мають три дивовижні історії, де щира молитва і глибока віра з неможливого створили можливе.

«У 2014 році восени з нами на прощу пішла подружня пара з Криму. Вони втікали від війни. Кілька років сім’я не мала дітей. Молилися, щоб стати батьками і Господь вислухав їх. Також бабуся на цій прощі брала намірення за внучку, яка мала онкологію. Дівчина жива-здорова. Є ще і третій випадок оздоровлення, де від поганого діагнозу лишилися лише папери з заключенням обласних медиків. Жінка одужала»? – продовжує пан Микола.

Парафіян та священників усіх конфесій  заохочують  долучитись до спільної пішої прощі.

«В цій прощі з нами єднаються багато людей: і ті, хто 30 кілометрів йде в молитві, і ті, хто зустрічає з кавою-чаєм, канапкою і спільно молиться, і жертводавці, які долучаються коштами на харчування, чи дбають про транспорт, покриваючи матеріальні витрати», – продовжує Микола Яким.

Починається молитовний захід Службою Божою  о 8:00 год. у храмі св. Параскевії  (П’ятниці) у  Старій Солі.  Завершиться проща в Монастирі св. Онуфрія у Лаврові Богослужінням з великим відпустом  та молитвами і  благословенням за повернення в Україну мирного життя. Опісля учасників ходи розвезуть до місць їхнього проживання.  

           

Ваш Голос Прикарпаття