23 Листопада, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Водопостачання в Старому Самборі: п’ять запитань від читачів до міського голови

Поширити

Минулого тижня на Фейсбук-сторінці нашої газети ми опублікували пост: «Як ми пишемо про Старий Самбір, ви знаєте (маючи на увазі публікації про численні позитивні ініціативи та добрі справи). Але є в місті й свій головний біль. Проблема водопостачання. Залатали тут – прорвало там…». Й запропонували нашим читачам задавати питання щодо цієї проблеми у коментарях, а ми переадресуємо їх міському голові Ігорю Трухиму. При поширенні у місцеву ФБ-групу https://www.facebook.com/groups/379687852216366/permalink/1735735953278209/ «Клуб корінних козолупів», відібрали питання, які стосуються теми. Як і обіцяли, адресуємо їх очільнику громади Ігорю Трухиму.

«Мер, який забезпечить безперебійну подачу води до помешкань 24\7 буде “вічним” мером міста і ввійде в історію», – написав житель Старого Самбора Сергій Кокоць у коментарях під постом у Фейсбуці.

– Користувачі так званої “міської води” часто потерпають від того, що її просто вимикають. Чому? І доки це терпіти?

– На перше питання легко відповісти: мережа водогону – давно зношена і потребує капітального ремонту. Старим трубам – пів століття. Доки це терпіти? На жаль, не можу конкретно відповісти. Однак це питання постійно на контролі. Правда проста: реконструкція водогону – дуже коштовна річ. Один кілометр, включаючи всі видатки, коштує орієнтовно 4,5 мільйона гривень. Стільки грошей у міському бюджеті просто немає. Натомість з 2016 року ми неодноразово звертаємось за сприянням в область та столицю. Ми писали й різні проєкти. Та, на жаль, все було безрезультатно. 

У 2020 році ми звернулись до очільника області Максима Козицького. Було розпорядження на виділення 8 мільйонів гривень. Попередня вартість проєкту була 14 мільйонів гривень. Та завдяки тендеру вартість робіт вдалось знизити до 12,5 мільйонів. Роботи розпочали у серпні 2020-го. У вересні-жовтні проклали нову ділянку траси вздовж вулиці Листопадової. Наприкінці грудня взялись до виконання робіт біля перехрестя вулиць Лева Галицького та Дрогобицької. Впродовж всієї траси підготували врізні колодязі, які забезпечать розгалуження магістралі водопроводу. Загальна довжина нового водогону складе орієнтовно майже три кілометри. Він протягнеться від залізничного переїзду на Посаді Горішній майже до Стрільбич (район маслозаводу). Стару металеву трубу замінюють на поліетиленову, діаметром 325 мм.

Сумно дивитися на чорні труби, які лежать на поверхні землі. Коли завершать реконструкцію водогону?

– Друга черга проєкту “Капітальний ремонт водогону в місті Старий Самбір Львівської області” має незабаром розпочатися. Область обіцяє нам допомогти – виділити 5,5 мільйонів гривень. До кінця року повинні завершити встановлення центрального водогону. Зараз працюємо над тим, щоб розробити документацію по малих «вразливих» ділянках, аби розгалуження по місту також оновлювати. Але це буде питання наступного – 2022 року. Словом, впродовж наступних чотирьох років плануємо максимально поміняти систему водопостачання у Старому Самборі.

 -Чи є можливість оновити матеріальну базу водоканалу?

 -Складно. «Водоканал» – збиткове підприємство. Бо є різниця, якщо місто має тисячу багатоповерхівок, куди подається вода, а є місто, яке має лише тисячу квартир. Було б добре, якби у нас хоча би виходили «на нуль». Ми щорічно дотуємо їх. Цього року дали 600 тисяч.

– Чи водоканал має укладені угоди з населенням на постачання води, щоб наповнювати свій бюджет за рахунок тих коштів і робити ремонти. А то, вибачте, в нас вода «золота». Чи вони перевіряють несанкціоновані врізки?

– Так, угоди є. Ну, не скажу, що всі сто відсотків. Але є інша справа – недобросовісні споживачі води. На кількох злісних неплатників навіть є справи у суді. Щодо ціни на воду – то, повторюся, її собівартість значно вища. Розумію, що добре було б людям, якби дешевша, а ще краще – безкоштовна. З іншого боку – так нема і не буде. Пляшка доброї мінеральної води – 18 гривень і за неї ми звикли платити. А куб води коштує також 18. Щодо ціни – ми займаємо «золоту серединку» в області. З несанкціонованими врізками «воюємо». Таких є в середньому по два випадки в місяць.

– Як навести порядок з несанкціонованими відводами каналізації з приватних будинків у струмки, які є притоками Дністра.

– Ця проблема стара і дуже болюча. Вивчили, де конкретно такі факти є. Найперше, апелюємо до свідомості. І приємно те, що є люди, які чують.

Марія КУЗЬМИН.

Ваш Голос Прикарпаття