22 Листопада, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Віталій Панько: «Не знаю, чи є на сході України такі позиції, куди б я не відправляв свої пристрої безшумної стрільби»

Поширити

Люба Кіпоренко

У війні – вміння кожного є корисним. І мова не тільки про фронт, але й про тил. Віталій Панько зі Стар’яви – патрульний поліцейський Старосамбірського відділення. На зміні – стежить за порядком у нашому регіоні. Потім, у вільний від служби час, працює на перемогу.

У маленькому домашньому цеху виготовляє пристрої безшумної стрільби для автоматів та кулеметів Калашникова. Як нам пояснив Віталій, цей пристрій глушить звук та полум’я від пострілу. В основному його використовують розвідувальні групи, щоб бути менш помітними.

У 2014 році знайомий полковник Збройних Сил України розповів Віталію, що є потреба у глушниках (так в народі називають пристрої безшумної стрільби). З цього все й почалось.

«Це полковник ЗСУ на пенсії. У 2014 він повернувся до війська. Знав, що його досвід там потрібен… На його прохання я розробив декілька штук ПБС та відправив на передову. Там випробували і сказали, що потрібно ще… Таким і був початок», – пригадує Віталій.

З 2014 до 2018 мій співрозмовник виготовляв глушники за старим взірцем. Відновив свою таку діяльність у 2022. Розробив нову схему, трохи осучаснив.

«З 2014 до 2018 інтенсивно виготовляв ПБСи старого зразка. Зараз, коли почалась повномасштабна війна, знову почали телефонувати військові. Просили ПБСи… Я підняв свої старі креслення і відновив роботу. Зробив ще декілька одиниць старого зразка. Відтак, розробив новий – вдосконаленіший зразок. Такі вже є на передовій. Відправляю безкоштовно усім, хто звертається. І тим хлопцям, яких я ніколи не знав і не бачив. Бійці мені пояснюють куди і скільки потрібно. Я роблю і відправляю. Єдине, що першочергово передаю тільки на передові позиції. Там, де потреба є вже.

Якщо ж говорити, де працювали мої пристрої безшумної стрільби з 2014 року, то це Донецький та Луганський аеропорти, Авдіївка, Світлодарська дуга, Дебальцево…  Чесно кажучи, не знаю чи є на сході України такі позиції, куди б я не відправляв глушники», – розповідає Віталій.

Віталій Панько такі необхідні та важливі пристрої виготовляє на власному старенькому (але в доброму стані) токарному та свердлильному обладнанні. Допомагає йому місцевий дядько Михайло. На виготовлення одного глушника йде 8-10 годин.

Ваш Голос Прикарпаття