17 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Молодь Старосамбірщини вчилась започатковувати власну справу

Поширити

Вибір професії, вміння віднайти улюблену роботу, свій шлях у дорослому житті – важливі питання, які постають перед молоддю. Тому, аби мотивувати учнівську молодь до праці, і головне до праці у своїй державі, щоб посприяти самовизначенню учнів та запобігти безробіттю шляхом відкриття власної справи Старосамбірська молодіжна команда Dream team запустили цікавий та потрібний проєкт «Компас вибору активної молоді». Влітку цей проєкт успішно завершився.

«Останнім часом існує серйозна проблема – зростає кількість молоді, яка виїжджає за кордон. Тому ідея профорієнтаційного проєкту виникла уже більше року тому, але карантинні обмеження не давали запустити його в дію. Цей задум крутився в моїй голові довгий час. Але поштовхом до старту була ініціатива молоді з команди Dream team Софії Митрошиної та Володимира Оринчака. Саме вони придумали назву проєкту і розробляли план його втілення в життя. Розробка дизайну і логотипу проєкту лягла на тендітні плечі Ані Коциловської. Наш проєкт отримав ресурсну підтримку від Благодійного фонду «Фонд громад Рідня». Також ми підписали договір про спільне проведення заходу із Львівським обласним молодіжним центром», – розповідає спеціалістка гуманітрного відділу Старосамбірської міської ради та кураторка молодіжної команди Dream team Наталія Васурчак.

Цікаві та насичені дні наші школярі провели із психологинею, тренеркою soft skills, менторкою особистої ефективності, амбасадоркою розвитку неформальної освіти та молодіжної діяльності в ЛОМЦ Анною Лозовою.
«Під час тренінгу молодь аналізувала свою особистість та знаходила сильні сторони для професійного визначення. Також Анна проводила й практичні заняття, ігри на яких ми вчились виявляти лідера та розвивати лідерські якості. Учасники тренінгу дізнались, що таке лідерство, хто такий провідник та яка його місія в команді», – розповідає один з ініціаторів Володимир Оринчак.

Серед цікавих гостей були й отець Олег Здреник зі своєю дружиною Тетяною. З ними молодь тепло та охоче спілкувалась два дні. Мета таких навчань – запустити курс підприємництва для підлітків. Експерти допомогли сформувати здорове ставлення до грошей, скерувати та підказати, в якій сфері краще розвиватись, допомогли створити свій власний бізнес-проєкт.

“Завершений проєкт – це не крапка у справі. Це, передусім, розуміння, що над собою потрібно працювати. Наша молодь з тих, хто уже чітко розуміє, що перед собою потрібно ставити завдання і цілі, а ще вимоги до себе. Мріяти і досягати, не просто щось хотіти, а працювати. Якось так. Тому на цьому ми не зупинилися, а міркуємо, що робити далі“, – підсумовує Наталя Васурчак, яка координує роботу з молоддю у Старосамбірській громаді.

Ваш Голос Прикарпаття