Марія КУЗЬМИН
Хто би міг подумати, що журналіст, кінокритик, актор, продюсер, сценарист, кінорежисер, лауреат Національної премії у галузі культури з іншої держави буде у Старосамбірському історико-краєзнавчому музеї виготовляти окопні свічки з працівникам культури Старосамбірської громади; у Торчиновичах фіксуватиме для історії своєї держави та світу, як господині з села ліплять вареники, печуть смаколики для військових. Везтиме зі своєї держави допомогу для українського війська і доставлятиме її на гарячий фронт. Говоримо про громадянина Естонії Ілмара Раага.
Окрім професійних досягнень, Ілмар –людина, яка серед життєвих пріоритетів ставить і безпеку країни. Він належить до Кайтсейліту, у нашому розумінні – це територіальна оборона. Коли почалася в Україні повномасштабна війна, він, власне, був на військовому вишколі за кордоном. Повернувся в Естонію й почав активно волонтерити.
Ілмар – активіст громадської організації в Естонії «Слава Україні». У нього унікальний проєкт забезпечувати військових на передовій лазнями.
Саунні комплекси в українських військових користуються великою популярністю і потреба в них на фронті велика. Але наразі щасливчиками цього проєкту стали бійці добровольчого батальйону «Карпатська Січ».
“Це комплекс із трьох машин. Бійці можуть попаритися в сауні, помитися, потім відпочити. Також є можливість випрати й висушити одяг. Це як нове маленьке народження, особливо для тих, хто повернувся «з нуля». Корисно і потрібно для здоров’я, морального та бойового духу. Користуватися цими зручностями можуть 400-500 бійців», – розповідає журналістці нашого сайту волонтер Юрій Качалуп, разом з яким Ілмар Рааг їздив на передову до батальйону «Карпатська Січ».
Нещодавно Юрій разом з волонтерами Василем Полюгою, сином Денисом та Ілмаром Раагом повернулися з передової й особисто чули подяки бійців за такий чудовий подарунок від дружньої для нас Естонії.
До слова, Естонія – маленька держава, проте її підтримка для України у часі війни надпотужна. І справа не лише в жовто-синіх тонах, яких у час повномасштабної війни тут на кожному кроці. Це стосується і збройної підтримки, і економічної допомоги Україні, і тренінгової підготовки українських військових і санкцій проти держави-агресора. Якщо брати співвідношення до власного ВВП, то після нападу російської федерації, Естонія надала нам найбільшу допомогу.
24 лютого, коли в Україні розпочалася повномасштабна війна, в Естонії відзначають День незалежності – національне свято на честь проголошення в Таллінні у 1918 році «Маніфесту до всіх народів Естонії». Цього дня, зазвичай, відбуваються військові паради, урочисті концерти та дипломатичні прийоми. 24 лютого 2022 року естонці замість святкувати одразу висловили свою позицію щодо вторгнення військ росії в Україну. Уже у перший день війни в столиці Естонії під посольством рф люди влаштували пікет проти нападу росії.
«Ми розуміємо, що це і наша війна. Один день війни в Україні – це рік спокою в Естонії», – каже Ілмар Рааг, який безкорисливо волонтерить на Українську Перемогу. Дякуємо йому. Дякуємо Естонії. Дякуємо усьому світу, який з нами!
Ще у цій категорії
Сім місяців вважали безвісти зниклим: на війні загинув Степан Кіяк з Великої Лінини
На війні загинув Степан Созанський з Волі: Учитель, Патріот, Герой
ФАПи Львівщини отримали медичні сумки від «Контінентал»