Що і як робили москалі в Старому Самборі, щоб приховати ідентичність? Що раніше знаходилося в тій чи іншій будівлі? Що можна вичитати у старезних книжках? Ці та інші питання з’ясовували наприкінці тижня, 30 серпня, в історико-краєзнавчому музеї під час заходу “Музейні посиденьки”. Це стало доброю нагодою поринути в історію нашого краю разом із тими, хто її найкраще пам’ятає.
Це добра ініціатива, адже саме завдяки таким зустрічам ми можемо зберегти нашу історію живою.
«Мені сподобалося. Була затишна і комфортна атмосфера. Цікаво побудувала розмову за горнятком час Юліана. Зустрілися з людьми, з якими цікаво говорити. Хоч ми часто бачимося з людьми у місті, але, окрім привітання, часу на розмови нема. Та і зайвий раз прийти до музею – завжди корисно. Тут дух народний. Ну, і зрештою, разом ми можемо щось напрацювати корисне», – ділиться враженнями з нашими журналістами Любов Галай, одна з учасниць.
«Мета заходу – оживити історію, залучити і наповнити змістовно дозвілля людей поважного віку. Під час “Музейних посиденьок” вони ділитимуться своїми спогадами, історіями з життя, розповідатимуть про звичаї та традиції нашого краю. Це буде не просто збір фактів, а справжня подорож у минуле. І найголовніше, є ідея, щоб такі зустрічі відбувалися щоп’ятниці, щоб у музеї збиралися люди, аби разом згадати минуле та передати його наступним поколінням» – розповідає «ВГП» керівниця музею Юліана Красник.
На наступні зустрічі запрошують усіх охочих.
Ще у цій категорії
Вернісаж “Від Бугу до Карпат”: у Старому Самборі відкрили контрастну фотовиставку
У Старому Самборі провели Всеукраїнський фестиваль «Ворота Карпат»: зібрали понад 100 тисяч гривень на ЗСУ
У Старому Самборі пройде всеукраїнський фестиваль «Ворота Карпат»