9 Жовтня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старому Самборі провели Всеукраїнський фестиваль «Ворота Карпат»: зібрали понад 100 тисяч гривень на ЗСУ

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Яскраві костюми, колоритні образи, неповторні танці, унікальні мелодії, надзвичані пісні – те, чим повнилась Старосамбірська громада на вихідних, 5-6 жовтня. Тут проходив перший Всеукраїнський різножанровий фестиваль «Ворота Карпат». З-поміж іншого – головною метою був збір коштів на потреби Збройних Сил України.

Близько тисячі творчих людей різного віку з різних куточків стали учасниками цього грандіозного дійства. У суботу, 5 жовтня, на трьох локаціях відбувалися огляди виконавців у різних жанрах.
Відкриття Фестивалю відбулося у Старосамбірському центрі культури та дозвілля. Розпочали, як і годиться, з хвилини пам’яті за загиблими Захисниками України. Відтак, після спільного виконання Державного Гімну ведуча Марія Хомин-Маморська запросила для молитовного благословення отців- деканів УГКЦ Михайла Николина та ПЦУ Іоана Білика.

«Сьогодні ми часто чуємо, що у війну концерти не на часі. Але Бог дав українцям унікальні таланти, які ми маємо берегти, розвивати й поширювати. І особливо у роки війни. Хто вміє співати – співайте більше, хто вміє грати на інструментах – грайте більше, хто вміє танцювати – танцюйте більше. Бо це допоможе нам пережити страшні часи та перетерпіти цей пекучий біль воєнного сьогодення. Не зупиняймося, множмо наш талант. З Богом!», – сказав отець Михайло Николин.
Вітав усіх присутніх і очільник Старосамбірської громади Ігор Трухим.

Відтак, усім присутнім представили шановне журі, до якого увійшли світочі різних жанрів мистецтва з різних куточків України. І опісля учасники фестивалю вирушили до своїх локацій.

У Старому Самборі залишились вокалісти. Танцюристи поїхали у Страшевичі, а інструменталісти – у Торчиновичі.

Наймасовішою локацією стало село Страшевичі, сюди завітало близько 800 гостей.
Упродовж цілого суботнього дня виконавці демонстрували свої таланти, а члени журі обирали найхаризматичніших, новаторів, професійних, образних та яскравих і нагороджували їх медалями й відповідними дипломами.

Продовжився фестиваль уже в неділю. Зранку усі поціновувачі українського мистецтва зібралися у Старосамбірській школі мистецтв на семінар-практикум «Українське мистецтво на сучасному етапі: теорії та практики, розвиток та перспективи». Цей семінар відбувся з метою підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності викладачів мистецьких дисциплін та керівників аматорських колективів.

Відтак уже в обідню пору продовжилась творча частина фестивалю. Різноманітні смаколики, крафтові вироби, різні цікавинки хенд-мейду пропонували присутнім учасники благодійного ярмарку у холі Центру культури та дозвілля Старого Самбора. А тим часом у залі відбувався великий майже тригодинний гала-концерт. У ньому взяли участь представники усіх жанрів. Перед повним залом глядачів зі сцени лилась українська пісня, звучала неповторна музика й запалювали яскраві танцюристи.

Глядачі радо вітали як талановитих гостей фестивалю з Радехова, Яворова, Шептицького, Львова, Самбора, так і виконавців Старосамбірської громади.
Варто наголосити, що фестиваль, окрім популяризації українського мистецтва, мав і благодійну мету.
Як розповіли «Вашому Голосу Прикарпаття» організатори, на потреби війська у ці дні зібрали понад 100 тисяч гривень. Ці кошти спрямують на придбання дронів для 77 бригади десантно-штурмових військ Збройних сил України.
«Два дні мистецького вибуху, дитячих посмішок та позитивних емоцій подарувала нам бойківська земля. Понад тисячу учасників дарували свої творчі здобутки глядачам. Все дійство відбувалось на трьох локаціях.
Хореографічний жанр гостинно приймало село Страшевичі, Старий Самбір купався у нотах вокального жанру, а село Торчиновичі у звуках інструментального жанру. Місію, яку запланували організатори, виконано, зібрали кошти на потреби ЗСУ. Тому що наші захисники міцно тримають оборону на фронті, а ми мусимо тримати свій надійний тил тут, на місцях, і невпинно допомагати війську. Дякую всім, хто допомагав та підтримував нас під час фестивалю», – каже Олег Копильчак, керівник ансамблю народного танцю Львівського фахового коледжу культури і мистецтв «Діброва».


Перший фестиваль багатожанрового мистецтва у Старому Самборі пройшов на високому рівні та залишив безліч чудових яскравих вражень.
«Фестиваль “Ворота Карпат” — це була не просто культурна подія, а справжнє благодійне свято танцю, музики та української традиції. Фестиваль обʼєднав професійних хореографів та аматорів, які демонструють різноманітні танцювальні стилі, від народних до сучасних, а також інструменталістів та вокалістів. Звучали найрізноманітніші композиції. Усі, хто завітали на наш фестиваль, також і наблизили нашу перемогу. Адже гарно донатили у скриньки та були активними на ярмарку.
Нам дуже приємно, що Старосамбірська громада об’єднала понад 1000 щирих сердець, які залюблені в Україну, в її культуру та в наше військо»
, — підсумовує Ігор Піхо, начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Старосамбірської міської ради, директор фестивалю.


Ваш Голос Прикарпаття