15 Січня, 2025

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

33 роки Незалежності України. Як відзначили свято у Старому Самборі

Поширити

У Старому Самборі  відзначили День Незалежності.  Він розпочався святковими літургіями ПЦУ та УГКЦ у храмі Св. Миколая.

Відтак урочистості з нагоди 33-ої річниці Незалежності України розпочалися в обідню пору на центральній площі міста із хвилини пам’яті. Ведуча Марія Хомин-Маморська запросила присутніх вшанувати пам’ять усіх, хто загинув за незалежність України.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятних місць Старого Самбора, які увіковічнюють людей, що наближали незалежність впродовж віків і тепер.

З Днем Незалежності України мешканців Старосамбірськї громади привітав міський голова Ігор Трухим.

«Вчергове ми відстоюємо свою ідентичність і незалежність. Нами захоплюється Європа, нами захоплюється світ. Бо ми є! Ми будемо! Бо ми живемо в Державі – ймення, якій Україна! Низький уклін захисникам і захисницям, які героїчно боронять нашу землю. Пам’ятаємо всіх, хто віддав життя за Україну. Дякую всім жителям громади за ваш внесок в спільну українську справу, за ваші життєві і професійні справи, за те, що робите сумлінно і з любов’ю.Будьмо єдиними. Разом ми досягнемо всіх цілей! Малих і великих! Віримо в нашу перемогу і вона обов’язково настане», – зазначив у вітальному слові очільник громади.

За активну життєву позицію і невтомну робота задля наближення перемоги нагородили подяками волонтерів Юрія Качалупа та Романа Гринька.

Таланти громади дарували присутнім чудові пісенні композиції, танцювальним флешмобом потішили вихованці хореографічного гуртка мистецької школи.

На святі були присутні також військові. Бібліотекарі не залишили їх без цінних подарунків – вручали вишивані шеврони у формі тризуба. Також діяла творча майстерня, де можна було написати лист воїну.

Місцеві жителі та гості міста вбрані у вишиванки прогулювалися з родинами, друзями, знайомими, фотографувалися. Для дітей діяли активності – можна було навчитися плести патріотичні браслетки, малювали фарбами національних кольорів на гіпсових фігурках.

Правда, не обійшлося і без ложки дьогтю у бочці меду: начальник відділу культури, молоді й спорту Ігор Піхо зазначив під час заходу, що на превеликий жаль, навіть у час запеклої і кровопролитної війни є люди, які дозволяють собі у наш національний Великдень не до храму йти чи на заходи, а продавати-купувати молоко, сир, копати картоплю…

… На жаль, деякі люди не розуміють, наскільки важливим є для нашої нації День Незалежності, особливо в умовах війни. Люди не можуть збагнути, що зміни починаються з кожного з нас.

Зрозуміти ціну  незалежності краще мали можливість парафіяни УГКЦ Святомиколаївського храму. Сюди, на запрошення отця-декана Михайла Николина, звітали волонтерики  «Коло Доброти» разом з пораненими захисниками. Саме волонтерики, бо це діти, школярі Дрогобича, які разом з батьками, вчителями часто їздили до поранених воїнів в госпіталь, а відтак з бійцями, яким ворог завдав різних тілесних ран, але не зламав їхній дух і віру в перемогу, їздять храмами і збирають кошти на ЗСУ.

«Я дуже розчулена. Ці відчуття з цієї зустрічі не передати словами. Глибина і зміст. Ця подія нікого не залишила байдужими. Сльози втирали і дорослі, і діти, чоловіки й жінки. Як же важко нам дається незалежність. Велика вдячність і шана тим, хто нас захищає», – каже старосамбірянка Наталя.

Також у вечір, що передує Українському Великодню – Дню незалежності, парафіяльна спільнота УГКЦ разом з отцем-деканом Михайлом Николином пройшли хресною ходою Старим Самбором. Несли 30-метровий прапор. Кожні 33 кроки (що символізує 33 роки незалежності) молилися хресну дорогу, яка укладена на честь 140-ліття від дня народження Блаженного священномученика Омеляна Ковча.

Ваш Голос Прикарпаття