У недільний вечір, 21 липня, над Старим Самбором мелодійно розносилася українська мелодія. Тут, у міському сквері біля храму, відбувся благодійний вечір української пісні. Його організував відділ культури, молоді, спорту та туризму Старосамбірської міської ради. І ця подія стала справжнім святом духу та патріотизму.
Мелодійні голоси місцевих талантів, які лунали цього вечора, торкнулися найглибших струн душі кожного присутнього. До слова, і не лише присутнього у сквері, а й тих, хто не був безпосередньо на події, адже мелодії розносилися всюдибіч містом. Люди ділилися враженнями з нами, що слухали й зі своїх дворів. А також мелодії, які ми публікували в Інтернеті дарували емоції тисячам людей.
Від жартівливих до зворушливих, від патріотичних до ліричних – українська пісня в усіх своїх барвах звучала того вечора. Особливо теплою була зустріч із нашими захисниками, які завітали на концерт. Їхні посмішки та щирі оплески стали найкращою нагородою для артистів. Також багато з них знімали номери програми на свої гаджети, щоб у різних військових ситуаціях гріти собі душу українською піснею.
“Пісня – це наша зброя, яка об’єднує нас і наближає перемогу“, – поділився своїми враженнями один із військових.
А інший військовий, якого до конкурсу залучила ведуча Марія Хомин-Маморська, першу пісню, яку пригадав, була «Ой, у лузі червона калина».
Серед присутніх був і громадянин Франції Стефан. Він є, як кажуть, старосамбірським зятем, його дружина Олена, дочка подружжя лікарів Світлани та Олексія Калабані.
«У нашій сім’ї багато говориться про Україну. Я ретельно відслідковую ситуацію, втрати і перемоги української армії і мені дуже приємно, що є такі культурні заходи, які підтримують з одного боку військових, з іншого звичайних людей, які втрачають моральний дух в складних умовах. А також дуже похвально, що є колективи, які підтримують військо благодійними концертами. І хоч мені не зрозумілими є слова пісень, але мелодика, ритм, настрій, атмосфера вони неперевершені, в саме серце», – ділиться з нашим журналістом Стефан. І додає, що, як би це прикро не було, але мусить визнати, що війна відкрила Україну для Франції.
«На жаль, до війни громадяни моєї країни дуже мало знали про Україну. Вона не була туристичною країною для Франції. Нам не була відома її культура. Тепер знаємо, що є така прекрасна країна, що це не частина росії, що це окрема самобутня держава і французи проявляють великий інтерес та велике співчуття до України», – каже Стефан.
Під час заходу зібрали понад 8 тисяч гривень на підтримку наших захисників.
Додамо, це не перший благодійний захід працівників культури Старосамбірської громади.
Проводячи різних форматів події, вони допомагають різним військовим формуванням та землякам, які служать у різних бригадах.
«Хтось, буває, каже, що культура не на часі. Культура на часі завжди! А під час війни особливо. За нашу віру, за нашу мову, за нашу пісню вбивають. Пісня – це також зброя. І ми будемо проводити різного формату заходи, щоб залучати якомога більше людей та допомагати нашій армії. Дякую всім, хто долучився – і колегам, і глядачам, і тим, хто донатив. Кожна гривня – це крок до перемоги, це прояв вдячності нашим героям», – каже Ігор Піхо, начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Старосамбірської міської ради.
Українська пісня. З нею радіють і сумують. З нею сміються і плачуть. Нею надихаються і надихають інших. З нею ідуть у бій. З нею оплакують Героїв. З нею перемагають!
Ще у цій категорії
Вернісаж “Від Бугу до Карпат”: у Старому Самборі відкрили контрастну фотовиставку
У Старому Самборі провели Всеукраїнський фестиваль «Ворота Карпат»: зібрали понад 100 тисяч гривень на ЗСУ
У Старому Самборі пройде всеукраїнський фестиваль «Ворота Карпат»